SABRİ TOPDAĞI

Ressam ve Yazar

Sabri TOPDAĞI 1959’da Erzurum’da doğdu. İlkokulu Bağbaşı, Aziziye ve Rüştüpaşa İlkokullarında  tamamladıktan sonra 1974 yılında 23 Temmuz Ortaokulu’ndan mezun oldu. 1977 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni, 30 Ağustos 1982 tarihinde Kara Harp Okulu’nu bitirerek Topçu Teğmen oldu. Topçu ve Füze Okulu’ndaki bir yıllık Topçu Subay Temel eğitiminden sonra sırası ile Malazgirt, Tekirdağ, Osmaniye, Erzincan, Bornova ve Erzurum’da çeşitli topçu birliklerinde ve karargâhlarda görev yaptı. 30 Ağustos 2013 tarihinde TSK’dan kadrosuzluk nedeniyle emekli oldu. 

Sabri Topdağı çocukluk yıllarından itibaren ilgi duyduğu resim çalışmalarına ilk Kuleli Askeri Lisesi’nde başladı. Emeklilik döneminde Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Resim Sanat Dalı Yüksek Lisans Programını kazandı ve bilimsel hazırlık programı derslerini almaya başladı.  05 Aralık 2019 tarihinde “Yeni Dışavurumculuk ve Onay Akbaş” konulu tez çalışması ile mezun oldu. Ayrıca, 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnsan Kaynakları yüksek lisans programından, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin Adalet ve 2016 yılında aynı fakültenin Yerel Yönetimler bölümlerinden mezun oldu.  

Sabri Topdağı’nın makaleleri; Silahlı Kuvvetler, Kara Kuvvetleri, 2020 ve Ötesi, Leges Hukuk, Beyaz Şehir Palandöken, Aziziye, Mehmetçik ve TESUD Birlik dergilerinde yayınlanmıştır. Sabri Topdağı evli olup, iki çocuğu vardır.  

Sabri Topdağı’nın yayınlanmış eseri:

 “Aziziye-Mecidiye Tabyaları ve Tabyalarda Yazılan Destan”  Erzurum Kalkınma Vakfı Yayınları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir