SADRETTİN HAŞILOĞLU

Avukat

Sadrettin Haşıloğlu, 01.05.1940 tarihinde Erzurum’da doğdu. Babası Ebubekir Salim Bey, annesi Ülviye hanımdır.  Erzurum Lisesi’ni 1958 yılında bitirdi.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Askerlik dönüşü stajını yaptı ve avukatlık mesleğine atıldı.

Emlak Kredi Bankası Bölge Hukuk müşavirliği görevini yaparken 1968 yılında Gazi Ahmet Muhtar Paşa Ortaokulu’nda İngilizce öğretmenliği, 1971-1976 yılları arasında Kâzım Karabekir Eğitim Enstitüsü’nde Ticaret dersi hocalığı yaptı. 1977-1990 yılları arasında Atatürk Üniversitesi İİBF’nde öğretim görevlisi olarak Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku ve İş Hukuku derslerini verdi. 1983-1985 yılları arasında üniversitenin hukuk müşavirliği görevini yürüttü ve üniversiteden 1991 yılında emekli oldu.

Sadrettin  Haşıloğlu,  “Rukiye Hanım Binti İsmail Efendi Vakfı’nın” mütevelli başkanlığını yapmaktadır. Müdafa-i Hukuk Derneği Erzurum Kurucu Başkanlığı, Erzurum Lisesinden Yetişenler Dernek Başkanlığı, ERVAK Danışma Kurulu Başkanlığı, Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yapmıştır.

Haşıloğlu, halen Erzurum Barosu’nun meslekte en kıdemli Avukatı olarak adaletin tesisi için aktif çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir