ERDAL GÜZEL

(1955 – ) Eczacı Yazar

Erdal Güzel, 1955 yılında Erzurum’da Ayazpaşa Mahallesi’nde doğdu. Babası Erzurum Tapu Müdürlüğü yapmış olan Mehmet Bey, annesi Münir Alpagut’un kızı Türkan Hanım’dır.  ilkokulu Gazi, Dumlu Pınar ve Cumhuriyet İlkokulu’nda, ortaokulu Gazi Ahmet Muhtarpaşa Ortaokulu’nda, lise tahsilini ise Erzurum Lisesi’nde tamamladı. Ankara İTİA (şimdi Gazi Üniversitesi)  Eczacılık Yüksek Okulu’ndan (Fakültesi)  1977 yılında mezun oldu.
Eczacı Erdal Güzel, ilk olarak  Sağlık Bakanlığında göreve başladı ve iki yıl kamu eczacısı olarak çalıştı. Askerlik görevi sonrası  iki yıl MYO’da kimya öğretmenliği yaptı.  Halen serbest eczacı olarak eczacılık mesleğini sürdürmektedir.
Erdal Güzel, Erzurum yerel gazetelerinde ve çeşitli dergilerde makaleler yazmakta olup,  2005 yılında Erzurum’un en büyük sivil toplum örgütü olan ER-VAK’ın (Erzurum Kalkınma Vakfı) yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

Erdal Güzel,  Ervak Başkanlığı döneminde bölgenin kalkınması için çeşitli projelere Vakıf adına iştirak etti. Bu bağlamda Erzurum’da AB hibe programları çerçevesinde Meme Kanseri ve İnternet Girişimciliği projelerinin başarıyla uygulanması,  “Karlı günlerden kârlı günlere doğru” sloganı ile 2011 kış oyunlarının Erzurum’a kazandırılması için kamuoyu farkındalığı oluşturulması, Erzurum’un Eğitim Sorunları ve Çözüm Önerileri, Erzurum – Rize arasındaki Ovit Geçidi (Kuzey Güneyle Buluşacak Karadeniz Dadaşla Harran’a Kavuşacak) projesinin hayata  geçirilmesi için caba sarfetmiş, KUDAKA Genel Kurul üyeliği, Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimi Serbestlik Kurumu ve Yakutiye Kent Konseyi üyelikleri görevini ER-VAK adına yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir